6 מידע על כלבים

כלבים הם בני לוויה מדהימים, והם מביאים לנו כל כך הרבה שמחה! בין אם אתם מחפשים להשיג גור חדש או סתם רוצים ללמוד עוד על החברים הפרוותיים שלנו, הגעתם למקום הנכון. בפוסט זה בבלוג, אנו ניתן לך את כל המידע שאתה צריך לדעת על כלבים.

מבוא לכלבים

כלבים שומרים לחברה לאנשים כבר למעלה מ-10,000 שנה והם כיום אחת מחיות המחמד האהובות ביותר בסביבה. הם מגיעים בכל הצורות והגדלים, ויש משהו שכולם יאהבו בהם. בין אם אתם מחפשים חבר נאמן או חיית עבודה, כלב הוא הבחירה המושלמת. הנה כמה עקרונות בסיסיים על כלבים שאולי לא הכרתם:

כלבים הם צאצאים של זאבים ששוטטו בפראות על רוב העולם בימי קדם. אנשים התחברו לכלבים במשך אלפי שנים, במקור השתמשו בהם כחיות עבודה וכשותפים לציד. כיום, ישנם יותר מ-150 גזעים שונים של כלבים, כל אחד עם האישיות שלו והצרכים המיוחדים שלו.

כאשר מציגים כלב חדש לכלב הנוכחי שלך, חשוב למצוא מקום ניטרלי בו הם יכולים להיפגש ללא כל עימות. אתה יכול לעשות זאת בבית או בחוץ, בהתאם לאישיות הכלב שלך. ברגע ששניהם מרגישים בנוח, אתה יכול להתחיל היכרות על ידי הליכה איטית אחד לעבר השני ויצירת קשר עין. אם הכל ילך כשורה, סביר להניח שהם יתחילו לרחרח אחד את השני ובסופו של דבר יסתדרו מצוין!

סיווג גזעי כלבים

ישנם גזעי כלבים רבים ושונים בעולם, כל אחד עם האישיות והמאפיינים הייחודיים שלו. על מנת לסווג גזעי כלבים, אנו מסתמכים על עבודתו של מועדון הכלבנות האמריקאי (AKC). AKC הוא ארגון ללא מטרות רווח שמנהל רישום של כלבים וגזעי כלבים. רישום זה כולל מידע על אישיות הכלבים, ההיסטוריה, הבריאות, התזונה, הטיפוח, התמונות והסרטונים של הכלבים. בנוסף, ה-AKC מספק גם אפליקציית סמארטפון שימושית שיכולה לסווג גזעי כלבים עם דיוק של עד 95%.

לכל גזע יש קבוצה ייחודית משלו של מיומנויות ויכולות שהופכות אותו למושלמים לתפקידים מסוימים. בין אם הכלב שלכם הוא כלב ציד, כלב שירות או סתם חיית מחמד אוהבת, למידה על הגזע שלהם ומציאת ההתאמה המושלמת עבורם תעשה את חייכם הרבה יותר קלים. אז צלול לעולם המופלא של הכלבים היום!

דיאטה טורפת של כלבים

כלבים הם טורפים מטבעם ומשגשגים על דיאטת טורפים. המשמעות היא שהם צורכים בעיקר בשר, ללא פחמימות. עודף חלבון חייב להפוך לסוכר כדי לשמש את זרם הדם של הכלב, וזו הסיבה שתזונה של בשר בלבד חשובה כל כך לבריאותם. נוסף על כך, מחקר הראה כי עשרה גנים של כלבים אחראים לעיכול עמילן ולמטבוליזם של שומן.

בעוד שרוב הורי חיות המחמד רוצים לעשות את מה שהם חושבים שהכי טוב עבור הכלבים שלהם, חשוב לזכור שכל בעלי החיים – כולל כלבים – זקוקים לחומרים מזינים ספציפיים כדי לשמור על בריאותם. אם הכלב שלך אוכל תזונה הכוללת את כל אבות המזון הדרושים, אתה יכול להיות רגוע בידיעה שאתה מספק את הטיפול הטוב ביותר עבור חברך הפרוותי!

היתרונות של דיאטה טורפת לכלבים

כלבים ידועים במשך מאות שנים ביכולתם המשמעותית של אוכל כל. הם מסוגלים לעכל מזון המבוסס על פחמימות, אשר ידוע כבר שנים רבות. יכולתם לעשות זאת הוכחה באמצעות מחקרים מדעיים.

כאשר ניזונים מתזונה של חלבון ושומן גרידא, כלבים אינם מקבלים את אותה רמה של חומרים מזינים חיוניים כפי שהם היו מקבלים בתזונה הכוללת פחמימות. תזונה טורפת היא הדרך הבריאה ביותר להאכיל את הכלב שלך ומספקת את כל אבות המזון שהם צריכים כדי לשגשג. לא רק זה, אלא שהוא מבטל את הצורך בסילוק ריח כלבלב. בנוסף, כלבים שניזונים מתזונה טורפת נוטים לריח “טרי”, שכן הבטן שלהם מלאה בחלקי בעלי חיים טריים.

טיפים להעברת הכלב לתזונה טורפת

אם אתם כמו רוב בעלי חיות המחמד, אתם בוודאי חושבים על הכלב שלכם כיונק אוכל כל – המסוגל לאכול מגוון מזונות, כולל בשר. עם זאת, כלבים הם למעשה טורפים – בעלי חיים שאוכלים בעיקר בשר. המשמעות היא שתזונה שהיא דיאטת בשר בלבד תהיה לא מאוזנת ולא תענה על כל הצרכים התזונתיים של הכלב. למעשה, מחקרים מראים שכלבים משגשגים בתזונה הכוללת גם בשר וגם ירקות.

כדי להעביר את הכלב שלך לתזונה טורפת בהדרגה, התחל בכך שתספק לו רכיבים תזונתיים חיוניים בתזונה החדשה שלו. אנו מספקים תוכניות האכלה בריאות וטיפים באתר האינטרנט שלנו שיכולים לעזור להפוך את המעבר לקל יותר עבורך ועבור חיית המחמד שלך.

חוש הריח אצל כלבים

לכלבים יש חוש ריח רגיש פי כמה אפילו מהמכשיר המתקדם ביותר מעשה ידי אדם. חזק מספיק כדי לזהות חומרים בריכוזים נמוכים במיוחד, אפו של כלב הוא החוש החזק ביותר של מין זה, מערכת הריח של הכלבים מורכבת ומפותחת הרבה יותר מזו של בני אדם.

לאף של כלב יש שני תפקידים – להריח ולנשום. ריח אצל כלבים חיוני לאיסוף מידע חשוב על הסביבה, זיהוי פרטים, קבלת החלטות ולמידה. החלק ה”מריח” במוח גדול יותר. לא רק שיש להם יותר קולטנים אלא שפקעת הריח, הממוקמת בבסיס המוח, היא פי שניים מגודלה של אדם.

רבים מריחות הזיהוי של הכלב נמצאים בבלוטות פי הטבעת, מה שמסביר מדוע הם כל הזמן מריחים אחד את השני שם! הבלוטות מייצרות גם פרומונים, שהם כימיקלים המשפיעים על ההתנהגות. מחקרים מצביעים על כך שסביר מאוד שחוש הריח של הכלב יכול לקלוט פחד, חרדה ואפילו עצב.

הורמון הטיסה או הלחימה, טסטוסטרון, משתחרר גם הוא בתגובה לריחות הקשורים לסכנה או לתוקפנות. בקיצור, החבר הפרוותי שלך יכול להריח הכל!

סוגים שונים של ריחות שכלבים יכולים לזהות

לכלבים יש חוש ריח רגיש ביותר המסוגל לזהות מגוון ריחות שונים. חלק מהריחות שכלבים יכולים לזהות כוללים ריחות כימיים, המתקשרים מה הכלב אוהב לאכול, ואותות המעידים על מינו ומצב הרוח של הכלב השני. כלבים משתמשים גם בניחוח כדי לזהות את הגזע, הגודל ומצב הרוח של הכלב האחר. בנוסף, כלבים יכולים לקבל מידע כללי על הכלב השני על ידי הרחתם.

תחושת הזמן של כלב

לכלבים יש תחושת זמן אבל כנראה לא ‘מושג’ זמן. זיכרון אפיזודי אנושי אומר שאנחנו מציינים זמנים בעבר ומסתכלים קדימה, אבל לכלבים אין את אותה רמת הבנה. המשמעות היא שבעוד שכלבים יכולים לצפות מתי שעת ארוחת הערב קרובה, הם כנראה לא מבינים את המושג ‘זמן’ כמו שבני אדם מבינים.

לכלבים בהחלט יש תחושה של זמן שעובר”, היא אומרת. “סביר להניח שהם מסמנים את חלוף הזמן ביחס לגירויים אחרים, כמו כמה ארוחות הם אכלו או מתי הם התרחצו לאחרונה. עם זאת, הם כנראה לא תופסים את המושג שעות, ימים, שבועות וכו’, כמו שבני אדם מבינים”.

לכלבים יש תחושת זמן

בעלי כלבים רבים יודעים שלחברים הפרוותיים שלהם יש תחושת זמן – הם מופיעים בזמן ארוחת הערב כל יום, ונראה שהם יודעים מתי הבעלים שלהם מרגיש מדוכדך וזקוק לקצת תשומת לב. עם זאת, המנגנונים המדויקים שבהם כלבים תופסים זמן עדיין נתונים לוויכוח. מה שידוע הוא שלכלבים יש יכולת לסוג של מערכת זיכרון אפיזודית, מה שאומר שהם יכולים לזכור אירועים ספציפיים מהעבר. זו כנראה הסיבה שהם כל כך טובים בציפייה לאירועים – יש להם זיכרון של מה שקרה קודם לכן.

למרות שאנחנו לא יכולים לשאול כלבים מה הם חושבים על הזמן, המחקר על התפיסה שלהם מצביע על כך שיש להם מושג כלשהו לגביו. הבנה זו מגיעה ככל הנראה מחבריהם האנושיים, אשר מספקים רמזים והתנהגויות שכלבים יכולים להשתמש בהם כדי להבין מה קורה בהווה. כבני אדם, אנו סומכים במידה רבה על הזיכרון האפיזודי שלנו כדי לזכור רגעים ספציפיים בחיינו – זה משהו שאנו לוקחים כמובן מאליו. עבור כלבים, היכולת הזו לזכור אירועים ולצפות התרחשויות עתידיות היא כלי רב עוצמה שעוזר להם להישאר מחוברים לבעליהם ולבני משפחתם.

איך כלבים תופסים זמן

כלבים מבלים את זמנם במגוון דרכים, שחלקן דומות לאופן שבו בני אדם מעסיקים את זמנם. לדוגמה, כלבים רבים נהנים לשחק אחזור, משחק בו הכלב מחזיר צעצוע שנזרק. כלבים אחרים עשויים ליהנות מהליכות או לבלות בבית עם בעליהם. עדיין כלבים אחרים עשויים ליהנות מללעוס צעצועים או לשחק עם כלבים אחרים. עם זאת, ישנם גם כלבים שנהנים לישון או לנוח בשמש. כפי שאתה יכול לראות, יש לא מעט שונות בין כלבים מבחינת האופן שבו הם מבלים את זמנם.

למרות שכלבים לא יכולים לומר לנו מה השעה, נראה שהם מבינים את חלוף הזמן. הבנה זו עשויה להתבסס על הניסיון שלהם, או שהיא עשויה להתבסס על מה שנאמר להם על ידי בעליהם או אחרים. בלי קשר, נראה שכלבים מסוגלים להעסיק את זמנם במגוון דרכים ושיש שונות רבה ביניהם מבחינת מה שהם נהנים לעשות.

עובדות מעניינות על כלבים

לכלבים יש תחושת זמן. למעשה, הם אחד מבעלי החיים היחידים שנמצאו כבעלי חוש זמן. הסיבה לכך היא שהם משתמשים באף שלהם כדי לעקוב אחר תנועת השמש והכוכבים. כלבים משתמשים במידע זה כדי לקבוע מתי זה יום או לילה.

עובדה מעניינת נוספת לגבי כלבים היא שהם חולמים כמונו. לכלבים יש בדרך כלל חלום אחד ארוך ומתמשך בכל לילה. החלום הזה יכול להיות על כל דבר שקרה במהלך היום או כל דבר שהכלב ראה או שמע בחייו.

ישנם יותר מ-150 גזעי כלבים, המחולקים ל-8 מחלקות: ספורט, כלב, עבודה, טרייר, צעצוע, אי-ספורט, רועים ו שירות . לכל גזע אישיות ומאפיינים ייחודיים משלו. לדוגמה, טריירים ידועים בתגובות המהירות ובאינטליגנציה שלהם, בעוד שהפודלים ידועים במעילם דוחה המים ובאישיותם המתוקה.

בין אם אתם חובבי כלבים או סתם מעוניינים ללמוד עליהם יותר, אלו הן כמה עובדות מהנות על כלבים שבוודאי תיהנו מהם!

סיכום

כלבים הם החבר הכי טוב של האדם, והמצרים אינם יוצאי דופן. למעשה, המצרים כל כך אוהבים את הכלבים שלהם שיש להם שם מיוחד עבורם: שבתי.

שבתי הם פסלונים קטנים עשויים חימר או אבן ששימשו בקברים מצריים עתיקים כשומרים. הפסלונים הוצבו לעתים קרובות ליד פתחי הקברים, ומטרתם הייתה להגן על המתים מפגיעה. כיום, מצרים רבים עדיין מחזיקים שבתי כחיות מחמד, ולעתים קרובות הם מתייחסים אליהם כאל “הכלב הקטן שלי”.

יש כמה דברים לשים לב לגבי החזקת שבתי כחיית מחמד. קודם כל וודאו שיש לכם מתחם מתאים לשבתי שלכם. זה לא בטוח לשמור שבתי בחוץ, וגם לא כדאי לתת לשבתי שלך לרוץ חופשי. שנית, הקפידו להאכיל את השבתי שלכם על בסיס קבוע ולהעניק לו שפע של פעילות גופנית. ולבסוף, הקפידו לנקות לאחר שבתיכם על ידי פינוי הפסולת שלו בצורה נאותה.

תודה שקראת!

המצרים אוהבים את הכלבים שלהם עד כדי כך שיש להם שם מיוחד עבורם: שבתי. שבתי הם פסלונים קטנים עשויים חימר או אבן ששימשו בקברים מצריים עתיקים כשומרים. הפסלונים הוצבו לעתים קרובות ליד פתחי הקברים, ומטרתם הייתה להגן על המתים מפגיעה. כיום, מצרים רבים עדיין מחזיקים שבתי כחיות מחמד, ולעתים קרובות הם מתייחסים אליהם כאל “הכלב הקטן שלי”. יש כמה דברים לשים לב לגבי החזקת שבתי כחיית מחמד. קודם כל וודאו שיש לכם מתחם מתאים לשבתי שלכם. זה לא בטוח לשמור שבתי בחוץ, וגם לא כדאי לתת לשבתי שלך לרוץ חופשי. שנית, הקפידו להאכיל את השבתי שלכם על בסיס קבוע ולתת אותו

Leave a Comment