מה גורם לכלבים לנבוח

האם אי פעם תוהה מדוע הגור שלך נובח כל כך הרבה? אם כן, הגעתם למקום הנכון! כלבים נובחים מסיבות שונות, החל מרצון תשומת לב ועד התראה לבעליהם על סכנה אפשרית. בפוסט זה בבלוג, נחקור כמה מהגורמים הנפוצים לנביחה של כלבים וכיצד לטפל בהם.

נביחות טריטוריאליות

כלבים נובחים מסיבות רבות, כולל נביחות טריטוריאליות ונביחות לתשומת לב. נביחות טריטוריאליות זה מה שאנו מכנים “חיזוק עצמי”. נביחות בדרך כלל גורמות לדבר שהכלב שלך נובח עליו להיעלם. טריטוריאלי/מגן: כאשר אדם או חיה נכנסים לאזור הכלב שלך מחשיב את הטריטוריה שלו, זה גורם לרוב לנביחות מוגזמות.
תצוגות אגרסיביות טריטוריאליות עשויות לנוע בין נהמה ונביחות לזירוז, רדיפה, חבטות ונשיכות. תצוגות טריטוריאליות עשויות להתרחש בחלונות, דלתות או כל אזור אחר שבו הכלב שלך מרגיש שפולשים לטריטוריה שלו. אם הכלב שלך נובח על השכנים שלך כשהם בגינה שלהם זה כנראה גם בגלל שהם מגנים על הטריטוריה שלך.
שוב, ודא שאתה פועל לפי הגישה שמתייחסת לסיבה שבגללה הכלב שלך נובח מלכתחילה. אם זה רק נביחות טריטוריאליות, אזי תנוחת הגוף עשויה לכלול את האוזניים והראש למעלה, והבעת פנים רגועה. עם זאת, אם מדובר בנביחות אגרסיביות טריטוריאליות, אז תנוחת הגוף עשויה לכלול את האוזניים לאחור ואת הפה פתוח, והכלב עשוי להיות נוהם או נובח.
אם אינך בטוח אם הכלב שלך פשוט טריטוריאלי או תוקפני, נסה לשים אותו במצב שבו בדרך כלל מותר לו לנבוח ללא הפרעה – כמו בפנים איתך – ולראות אם הם מתחילים להתנהג באגרסיביות. אם הם עושים זאת, סביר להניח שהם מפגינים התנהגות הגנתית/אגרסיבית ותצטרך לנקוט בפעולה בהתאם.

התראה על נוכחות מבקרים

כמעט כל כלב נובח מדי פעם. עם זאת, ישנן כמה סיבות נפוצות לנביחה של כלב שאתה יכול לנסות לטפל בהן כדי להפחית את תדירות הנביחות.

אחת הסיבות הנפוצות לנביחה של כלב היא כאשר הם מנסים להזהיר את משפחתם או הטריטוריה שלהם מפני נוכחות מבקרים. אם אתם מצפים לאורחים והכלב שלכם מתחיל לנבוח, חשוב לשים לב לסיבה הספציפית לנביחה ולטפל בה בהתאם.

בנוסף להזהרת משפחתם, כלבים עשויים לנבוח במאמץ לתקשר עם בני אדם. לדוגמה, כלב עשוי לנבוח כאשר הוא רעב או כאשר הוא צריך לצאת החוצה. אם הכלב שלך נובח בעקביות ללא סיבה, זה עשוי להיות מועיל להתייעץ עם וטרינר או בעל חיים כדי לשלול בעיות אפשריות. בסופו של דבר, על ידי התייחסות לגורמים הספציפיים לנביחות של הכלב שלך, אתה יכול לעזור להפחית את תדירות ההתנהגות.

להפחיד פולשים

כלבים נובחים ממגוון סיבות, אבל העיקרית שבהן היא להפחיד פולשים. כלבים עלולים לנבוח כאשר הם רואים סכנה, כגון כאשר זר מגיע לדלת, או כאשר הם רק מנסים למשוך את תשומת לבך. יש כלבים גם נובחים כשהם פשוט בודדים. עם זאת, אפילו כלבים קטנים יכולים לעשות מספיק רעש כדי להפחיד פולשים.

קוליות לתקשר עם בני אדם

נביחות הן צליל נפוץ שרוב הכלבים מפיקים. זוהי אחת הדרכים היעילות ביותר שבהן כלבים מתקשרים עם בני אדם. כלבים עשויים לנבוח על אנשים או על חיות אחרות כדי לזכות בתשומת לב או תגמולים, כמו אוכל. כמה כלבים נובחים על אנשים או על חיות אחרות כדי להעביר אזהרות, כמו כשהם רואים זר. חלק מהכלבים נובחים כי הם נרגשים, כועסים או מפחדים.

הבעת התרגשות ושמחה

נביחות היא התנהגות טבעית לכלבים, וישנן סיבות רבות לכך שהם עושים זאת. חלק מהכלבים נובחים לתשומת לב, חלקם כדי להביע התרגשות או שמחה, ואחרים כדי להצביע על הפחד או הבלבול שלהם. כלבים שנובחים יתר על המידה גורמים לבעיות גדולות עבור בעליהם ובמקרים מסוימים אף ניתן לאסור אותם לאזורים מסוימים. עם זאת, כאשר הכלב שלך נובח, הנה איך לתרגם את המשמעות עם גילוי נאות.

אם לנביחה יש אופי נרגש או שמח, זה עשוי לומר שהכלב שלך מרגיש שובב או שמח. אם הנביחה היא בעלת אופי מפחיד או פחות בטוח, זה עשוי לומר שהכלב שלך מודאג או מבולבל. אם לנביחה יש אופי מטריד או אזהרה, זה עשוי לומר שהכלב שלך מבקש ממך להתקרב אליו. בנוסף, נביחות יכולות להעיד על התרגשות, אושר, עצבנות או אזהרה.

הגנה על הטריטוריה שלהם

כלבים נובחים כדי להגן על הטריטוריה שלהם במגוון דרכים. חלק מהכלבים נובחים רק כדי להכריז על נוכחותם, בעוד שאחרים נובחים כדי להפחיד איומים פוטנציאליים. בכל מקרה, לדעת מדוע הכלב שלך נובח הוא חלק חשוב בניהול ההתנהגות.

פחד, חרדה או נביחות טריטוריאליות יכולים כולם להיות סיבות לכלב שלך לנבוח יתר על המידה. נביחות הגנתיות נשמעות לעתים קרובות כאשר יש גירוי ברור – כמו אדם זר שמתקרב לדלת. עם זאת, כל אחת מההתנהגויות הללו יכולה להיות מדאיגה ולעורר דאגה. ישנן דרכים לצמצם את הסיכוי שהכלב שלכם ינבח במצבים אלו, אך נדרשת חריצות וסבלנות מצידכם.

ללמד את הכלב שלך להגיב בצורה מהימנה לפקודה המאותת על שקט חיוני לניהול התנהגות כגון נביחות טריטוריאליות. בעזרת תרגול, אתה יכול לעזור לכלב שלך להרגיש בטוח ומאובטח מבלי להזדקק לנביחה מתמדת.

סיכום

כלבים נובחים מסיבות שונות, אך הסיבה הנפוצה ביותר היא לתקשר עם כלבים אחרים ועם בני אדם. כלבים יכולים לשנות את גובה הנביחות שלהם, את מספר הנביחות ברצף ואת הרווח בין הנביחות כדי לשנות את המסר שהם שולחים. נביחות או נהמות עזות מאותתות לעתים קרובות שכלבים הם טריטוריאליים. בנביחות טריטוריאליות, כלבים נובחים בצורה מוגזמת על אנשים, כלבים או בעלי חיים אחרים בתוך הטריטוריה שלהם או מתקרבים אליהם. אם הרעש צריך להיפסק, זה הזמן לעבור לפעילות רגועה יותר. נביחות בנפח נמוך יותר ומרווחות יכולות להגיד לך שהכלב שלך שמח ומרוצה.

Leave a Comment