מה אוכלים כלבים

כולנו יודעים שכלבים הם החבר הכי טוב של האדם, אבל מה הם אוכלים? אם אתה מחפש מדריך מקיף לאפשרויות התזונה הטובות ביותר עבור בן לוויה הכלב שלך, אז הפוסט הזה בבלוג הוא בשבילך! למד הכל על סוגי האוכל שכלבים אוהבים ועל הצרכים התזונתיים הספציפיים שיש להם.

סוגי בשר לכלבים

בין אם אתה חובב כלבים ובין אם לא, קשה להכחיש שכלבים אוהבים בשר. למעשה, רוב הכלבים הם בעיקר טורפים ויצרכו גם מזונות מהצומח, אבל בשר הוא חלק גדול מהתזונה שלהם.

יש מגוון של בשרים שעובדים היטב לכלבים, וכולם מכילים חלבונים איכותיים שהם אבני הבניין של החיים. למעשה, מחקר שפורסם ב-Journal of Experimental Biology הראה שכלבים משגשגים על דיאטות בשר עשירות ומלאות חלבונים איכותיים. זה אומר שכל סוגי חלבון הבשר נהדרים עבור הגור שלך!

עם זאת, ודא שהבשר שאתה מאכיל את הכלב שלך מבושל ולא מתובל. בשר מבושל ומתובל הוא האפשרות הטובה ביותר עבור חברך הפרוותי.

מקורות חלבון לכלבים

מה כלבים אוכלים? כאוכלי כל, כלבים אוכלים גם בשר וגם צמחים. עם זאת, המקורות הנפוצים ביותר לחלבון לכלבים כוללים עוף, בקר, הודו, כבש, דגים, ארנבת וחזיר. בשרים אלו כולם עשירים בחלבון וניתן לכלול אותם בתזונה של כלב בכמויות מתאימות.

בשר בקר, דגים, כבש ועוף הם המקורות הבריאים ביותר לחלבון לכלבים. לדגים יש את האחוז הגבוה ביותר של חלבון (29.91%), בעוד ש�

ישנן 10 חומצות אמינו החיוניות לכלבים; הם בדרך כלל מופקים ממקורות חלבון מן החי (כמו עוף, בקר). אתה יודע שכלבים הם אוכלי כל, כלומר הם אוכלים גם בשר וגם צמחים. ייתכן שתראה מתכונים של מזון לכלבים עתירי חלבון מפורסמים במגזינים או באינטרנט. עם זאת, זכור תמיד להתייעץ עם הווטרינר שלך כדי להבטיח שהכלב שלך מקבל את הכמות הנכונה של חלבונים וחומרים מזינים אחרים כדי להישאר בריא.

פחמימות לכלבים

לכלבים אין צורך תזונתי בפחמימות, אך פחמימות במזון לכלבים הן לרוב 30 עד 60% מהמרכיבים. מסיבה זו, חשוב להבין אילו סוגי מקורות פחמימות הם הטובים ביותר עבור הכלב שלך.

פחמימות מורכבות כגון דגנים ניתנות לעיכול יותר כאשר הן מבושלות. שמעתי שכלבים צריכים לאכול רק מזון גולמי ושכלבים לא יכולים לעכל היטב פחמימות. עם זאת, דגימות דם של כל כלב נאספו כדי להעריך את איכות המזון לחיות מחמד, וכמה מחקרים הוכיחו שכלבים יכולים להמיר מקורות פחמימות מסוימים לאנרגיה.

אז בין אם אתה בוחר לבשל את מקורות הפחמימות שלך או להאכיל אותם גולמיים, וודא שאתה מספק לכלב שלך את הדלק הטוב ביותר לגוף ולנפש שלו.

דגים לכלבים

כלבים הם אוכלי כל, כלומר הם יכולים להפיק תזונה ממקורות צמחיים ובעלי חיים כאחד. כתוצאה מכך, זנים רבים של דגים בטוחים לכלבים לאכילה. חלק מסוגי הדגים הנפוצים ביותר שכלבים נהנים מהם כוללים טונה, סלמון, דג לבן, בקלה ולבן (המכונה גם האנק). מקלות דגים ועור דגים מיובש בטוחים גם לאכילה של כלבים. עם זאת, יש להימנע מדגים עם תכולת כספית גבוהה כמו טונה.

היתרונות של דגים לכלבים

כלבים אוהבים את טעם הדגים וזו תזונה טובה עבורם! דגים עשירים בחומרי תזונה חיוניים כמו חומצות שומן אומגה 3, החשובות לגדילה והתפתחות, וויטמינים כמו ברזל, אשלגן וויטמין B12. בנוסף להיותו מקור חלבון מצוין, דגים גם דלים בשומן ונגישים בנוחות בתזונה של הכלב.

דג בטוח לכלבים

ישנם סוגים רבים של דגים שבטוחים לכלבים לאכול. דגים יכולים להיות תוספת טובה לתזונה המאוזנת של הכלב. הוא עשיר בחומצות אמינו, בדיוק כמו חלבונים אחרים מהחי. “בהתאם לסוג, דגים יכולים לספק לכלב שלך חומרים מזינים חשובים כמו חומצות שומן אומגה 3”, אומרת ברברה זיגלר, DVM, נשיאת האיגוד הרפואי הווטרינרי של אמריקה. “בנוסף, דגים עמוסים בחומרים מזינים בריאים עבור הכלב שלך.”

אם אתה מאכיל את הכלב שלך במזון כלבים שהוכן מסחרית או פינוקים המכילים דגים, מקלות דגים ועור דגים מיובש הם שניהם בטוחים. עם זאת, אם אתה נותן לכלב שלך פילה דג טרי או קפוא, הקפד לשחרר אותו בזהירות ולבשל אותו ביסודיות. דגים הם גם מקור טוב למינרלים כמו זרחן ומגנזיום. רק הקפד להימנע מהאכלת דגים נאים, עצמות דגים או כל עצמות אחרות לגור שלך.

דגנים, פירות וירקות

מה כלבים אוכלים?

לכלבים אין צורך אמיתי בפירות או ירקות כחלק מהתזונה שלהם, אבל פרי או ירקות מדי פעם כפינוק זה בסדר. כשאתה מאכיל את הכלב שלך בדגני בוקר, אתה צריך להיות מודע למרכיבים ולתת להם את הסוג הנכון. ישנם סוגים שונים של דגנים בטוחים לכלבים, כולל מזון טרי לכלבים, דגנים בתוספת טעמים ודגני K מיוחדים. עם זאת, ישנן אזהרות שונות. ראשית, עליך לתת את הסוג הנכון של דגנים – ללא תוספת מרכיבים (שוקולד, אגוזים, פירות יבשים), סוכרים (סירופ תירס עתיר פרוקטוז, סוכרלוז) או מזון מעובד. שנית, ודא שלכלב שלך יש מספיק מים ופעילות גופנית כדי שיישארו בריאים ולחות. שלישית, הקפידו לפקח על המשקל של הכלב שלכם ולהאכיל אותו במתינות אם הם מתחילים לעלות במשקל. לסיכום, תנו לכלב שלכם תזונה בריאה הכוללת דגנים כחטיף מדי פעם – הם יאהבו את זה!

דגנים בריאים לכלב שלך

כלבים אוהבים דגנים טובים! ויש כמה דגנים שהם לא רק בטוחים לכלבים, אלא יכולים להיות פינוק טעים עבורם. אלה כוללים צ’יריוס רגיל, בראן פלייקס, קינמון טוסט קראנץ’. פתיתי תירס, צרורות דבש של שיבולת שועל, גריסים, צ’קס אורז וקריספי אורז.

אמנם אבוקדו עשוי להיות חטיף בריא לבעלי כלבים, אך אסור לתת אותו לכלבים כלל. הגלעין, העור והעלים של האבוקדו מכילים פרסין, שעלול להזיק לכלבים. בנוסף, דגנים בכל צורה לא צריכים להוות את רוב התזונה של הכלב. כדי להבטיח תזונה נכונה לכלבים, הכינו ירקות, דגנים מלאים ועוד מזונות בריאים שהכלב שלכם יכול לאכול.

היתרונות של האכלת פירות וירקות לכלב שלך

אתה יודע שאתה צריך ירקות ופירות כדי לשמור על התזונה שלך בריאה. אבל הכלב שלך? כלבים הם אוכלי כל, מה שאומר שהם יכולים לאכול בשר וצמחים.

בננות מכילות סוכרים טבעיים שיכולים לתת לכלב שלך דחיפה באנרגיה.

פירות וירקות טובים לכלבים מכיוון שהם מספקים תזונה בריאה הממלאת את הצרכים התזונתיים. זה עוזר לחסל בעיות כמו נשירה מוגזמת והשמנת יתר. אם הכלב שלך אינו בדיאטה גולמית, הוא עדיין יכול להפיק תועלת מקבלת חומרי הזנה הנוספים מכמה מזונות מלאים טריים. זה לא הכרחי להאכיל את הכלב שלך עם דגנים, אבל הם בדרך כלל לא מומלצים בתזונה גולמית לכלבים. וכאן מסכימה קהילת ההאכלה הגולמית – יש להוציא דגנים מתזונה גולמית של כלבים. אבל הם חלוקים בכל הנוגע לשימוש בצמחים – חלק מהתומכים אומרים שניתן לכלול אותם, בעוד שאחרים טוענים שיש להימנע מהם לחלוטין. אז מה אתה חושב? האם פירות וירקות טובים לכלבים?

מזונות רעילים שיש להימנע מהם

כבעלי חיות מחמד, חשוב להיות מודעים לסכנות שחלק מהמאכלים והחומרים מהווים לחברינו הפרוותיים. בין אם זה אוכל לאנשים שהכלבים שלנו אוהבים או חומרים רעילים שעלולים לגרום להם נזק חמור, חשוב להקפיד על מה שאנו מכניסים לפה שלהם. להלן שישה מזונות רעילים שכדאי להימנע מהם וכמה עצות מועילות לעשות זאת.

6.
אגוזי מקדמיה.

אם הכלב שלכם נתקל במקרה בקערת אגוזי מקדמיה, חשוב להיות מודעים לסכנות הפוטנציאליות. שישה אגוזי מקדמיה גולמיים או קלויים יכולים לגרום לכלב שלך להיות חולה מאוד. בנוסף, אגוזי מקדמיה הם מקור לתרכובת הרעילה ניאצין, שעלולה להוביל לפגיעה בכבד אצל כלבים.

שוקולד

שוקולד הוא פינוק פופולרי לכלבים, אך כמו כל מזון אחר, הוא עלול להיות רעיל אם צורכים אותו בכמויות גדולות. שוקולד מכיל חומרים רעילים הנקראים מתילקסנטינים, במיוחד תיאוברומין, שהם ממריצים. רק כמות קטנה של שוקולד יכולה להיות רעילה לכלבים, ובהתאם לסוג וכמות השוקולד הנצרכת ומשקל הכלב שלך, זה עלול לגרום לתגובת הרעלה חמורה.

כדי למנוע רעילות אצל כלבכם, הרחיקו כל שוקולד מכפותיו והקפידו לדבר עם הווטרינר שלכם אם הכלב שלכם אוכל שוקולד ללא סוכר.

בצל ושום

בצל ושום הם מהמזונות הרעילים ביותר לכלבים. חיות מחמד עלולות להרעיל בקלות אם הן אוכלות מזונות אלו, מה שעלול להוביל לתסמינים חמורים.

כדי למנוע רעילות של בצל ושום בכלבכם, הרחיקו את המזונות הללו מהישג ידם וודאו שאתם יודעים אילו סימנים לחפש אם חיית המחמד שלכם אכן בולעת אותם. אם אתה רואה אחד מהתסמינים הבאים, פנה מיד לווטרינר שלך: צריכת מים מוגברת, הקאות, שלשולים, הזלת ריר, חום, עייפות, התקפים או תרדמת.

סיכום

תזונת הכלב מבוססת במידה רבה על בשר, ירקות, פירות, פחמימות ומזון לכלבים. הם אוכלים מגוון של מזונות, כולל בשר, ירקות, פירות, פחמימות ומזון כלבים. בממוצע, כלב זקוק לכ-30 קלוריות לקילוגרם בכל יום. לכלבים יש שיניים חדות ומחודדות ומערכת העיכול קצרה יותר של טורפים. כדי לענות על צורכי האנרגיה שלהם, כלבים התפתחו לשימוש בחלבונים ושומנים כמקורות האנרגיה העיקריים שלהם, אבל הם יכולים גם להשתמש בפחמימות לאנרגיה. מזון מסחרי איכותי לכלבים מוסדר מאוד ועבר בדיקות קפדניות על ידי מומחים וטרינרים. אז מה בדיוק יש במזונות הכלבים האלה? לעומת זאת, מרכיבי מזון לכלבים עשירים בעמילן, כולל אורז ותפוחי אדמה מיובשים, מכילים פחות סיבים.

אילו מזונות אנושיים יכולים כלבים לאכול? אילו מזונות יכולים להזיק לכלבים? סיכום. לכלבים יש מערכת עיכול שונה מזו של בני אדם ולכן אינם יכולים לאכול חלק מפריטי מזון אנושיים כגון יוגורט. אילו מזונות אנושיים יכולים לאכול על ידי כלבים בכלל? רוב הזמן, כלבים יכולים לאכול כל מזון שבני אדם יכולים לאכול למעט עור גולמי שהוא רעיל לכלבים לצרוך בכל כמות. עם זאת ישנם כמה יוצאי דופן כגון שוקולד שהוא רעיל הן לחתולים והן לכלבים. אם אי פעם אינך בטוח אם הכלב שלך אכל משהו שאולי אינו אידיאלי עבורו, תמיד עדיף לדבר עם וטרינר.

Leave a Comment